Monitor BenQ SW2700PT – 27″ QHD dla fotografów

Benq monitor

BenQ SW2700PT to 27 calowy monitor z 10-bitową matrycą AHVA (IPS) o rozdzielczości QHD (2560×1440) zaprojektowany dla wymagających fotografów. Kąty widzenia 178°/178°, 99% zgodność kolorów z paletą Adobe RGB, czas reakcji matrycy 5ms GTG, jasność 350cd/m2 , kontrast 1000:1 (dynamiczny 20mln:1 DCR). Sprzętowa kalibracja, 14-bitowa, przestrzenna tablica kolorów (LUT), Delta E≤2, sprzętowa kalibracja i oprogramowanie kalibracyjne Palette Master, ustawienia kalibracyjne pamiętane przez monitor (dwa zestawy), tryb pracy B&W – czarno-biały. Obrót ekranu do pionu (pivot), regulacja wysokości i pochylenia ekranu oraz daszek-osłona ekranu w komplecie. Gniazda sygnałowe: DVI-DL, DP i HDMI 1,4 i koncentrator USB 3.0 oraz czytnik kart SD.

Od października monitor dostępny będzie w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 2899 zł Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Parametry i zdjęcia: http://benq.eu/product/monitor/sw2700pt

Wrzesień 2015

Spełniając oczekiwania i potrzeby fotografów w zakresie wysokiej jakości obrazu, wierności kolorów i łatwej sprzętowej kalibracji BenQ wprowadza na rynek 27 calowy monitor SW2700PT o rozdzielczości QHD (2540×1440). Monitor wyposażono w 10-bitową matrycę AHVA (odpowiednik IPS) o kątach widzenia 178°/178°, 99% zgodność z paletą barw Adobe RGB, jasności 350 cd/m2 i podstawowym kontrast 1000:1 i dynamiczny 20 mln : 1 oraz czasie reakcji matrycy 4 ms GTG.

Zgodność kolorów

99% zgodność z paletą kolorów Adobe RGB, 14-bitowa przestrzenna tabela kolorów i Delta E≤2 pozwalają na uzyskanie pełnej wierności wyświetlania cyfrowych fotografii przez zawodowców i wymagających miłośników fotografii.

Kalibracja i pamięć ustawień

Dołączone oprogramowanie Palette Master Element i możliwość sprzętowej korekty wyświetlania kolorów – bez ingerencji w ustawienia karty graficznej komputera – pozwalają optymalizować wyświetlanie i uzyskać kolory takie jak zostały zarejestrowane w chwili naciśnięcia spustu migawki aparatu. Dwa różne zestawy ustawień kalibracyjnych można zapamiętać w pamięci monitora i szybko je przełączać z poziomu menu ekranowego (OSD) czy nawet po naciśnięciu klawisza im przypisanego. Monitor jest zgodny z X-Rite and Datacolor Professional Callibration utilities.

Tryb czarno-biały

Jednym naciśnięciem klawisza funkcyjnego monitora użytkownik może go przełączyć w tryb czarno-biały (B&W) i jeszcze przed obróbką zdjęcia, zobaczyć jak będzie ono wyglądało w odcieniach szarości. Pozwala to zaoszczędzić wiele czasu poświęconego na niepotrzebną obróbkę. Tryb ten usprawnia również obróbkę i wyświetlanie zdjęć czarno-białych. Równie prosto przełącza się monitor w tryb Adobe RGB i sRGB.

Osłona przed światłem otoczenia i ergonomia obsługi

Dostarczana w komplecie osłona przed padającym na ekran oświetleniem zewnętrznym oraz szeroki zakres regulacji położenia ekranu znakomicie ułatwiają pracę przy monitorze. Wysokość ekranu można regulować w zakresie 130 mm, pochylać przód-tył w zakresie -3,5°/+20°, prawo-lewo ±35°, a także ustawić ekran w pionie.

Tabela parametrów technicznych: http://benq.eu/product/monitor/sw2700pt/specifications

banner