Dayz – czyli jak przetrwać na Czarnorusi.

Wyobraź sobie, że budzisz się po ciężkiej nocy, po środku niczego. Wokół Ciebie nie ma nikogo, tylko pola i lasy. Nie masz portfela, telefonu, ciepłej kurtki. Nie wiesz gdzie jesteś. Co teraz zrobisz?? Tak mniej więcej zaczyna się życie w DAYZ. Budzisz się gdzieś po środku niczego, głodny, spragniony i wychłodzony. Uzbrojony jedynie w latarkę. A żeby tego było mało wokół Ciebie roi się od bezmózgich zombie, którze chcą Cię skrzywdzić. Może się okazać, że nie jesteś sam w tej bolączce i w pobliżu Ciebie znajdzie się jakiś inny gracz. Być może to szansa na przetrwanie lub bliska śmierć z jego ręki.

Jest to gra typu „Survival”, a co za tym idzie, naszym głównym zadaniem jest zadbanie o to, aby nasza postać przetrwała w grze. Mapa na, której przyjdzie nam grać ma powierzchnię 225 kilometrów kwadratowych. Możnemy na niej znaleźć wiele rzeczy, który ułatwią nam grę. Poczynając od ubrań, dzięki którym nieco sie ogrzejemy, a skończywszy na broni, dzięki którym nasze szanse na przeżycie znacznie wzrosną.

tumblr_mh6sv0lGYW1rd90z0o2_1280

Jak na symulator przystało, musimy dbać o takie parametry jak głód, pragnienie, zdrowie, itp. Możemy zachorować, stracić przytomność lub umrzeć (np. wykrwiawiając się ). Przemierzając Czarnoruś, spotkasz wiele opuszczonych domów, fabryk czy garaży, a w nich różnego rodzaju przednioty, jak siekiery, noże, mapy, ubrania,  amunicję, broń, pożywienie, a także wiele wiele innych. Gra jest bardzo wciągająca i ciągle jest rozwijana.

Niestety jest to wczesna wersja ALFA, a co za tym idzie jest w niej jeszcze wiele błędów. Mimo tego każda kolejna aktualizacja jakąś część z nich usuwa, jak również dodaje nowe elementy.

Zachęcam do przejrzenia kilku filmików na YT (przykładowy poniżej):