Ekologiczne i ekonomiczne źródło energii? Akumulatory

akumulatory

Cała masa urządzeń codziennego użytku wymaga zasilania popularnymi „paluszkami”, które pomimo swojej dostępności, są jednym z najmniej wydajnych dla użytkownika źródeł energii.

Akumulatory niklowo-wodorowe goszczą, co prawda na rynku od wielu lat, jednak jedne z pierwszych modeli, które wielokrotnie dołączano do gotowych zestawów sprzętu elektronicznego czy kupowano, jako ciekawostkę, nie zawsze spełniały wszystkie oczekiwania konsumentów. Wielokrotnie okazywało się, że mają zbyt małą żywotność, a leżąc nieużywane, rozładowywały się, co było szczególnie uporczywe podczas wykorzystywania ich w zegarach czy pilotach.

Na szczęście, używając współczesnych akumulatorów, nie musimy obawiać się nagłego spadku wydajności czy utraty zmagazynowanej energii. Dzisiejsze ogniwa niklowo-metalowo-wodorkowe, które spotkać możemy pod postacią popularnych „paluszków” AA i AAA, nie rozładowują się samoistnie. Jednym z producentów oferujących takie baterie jest Energenie, która w swojej ofercie posiada dwa modele ogniw: 2300mAh EG-BA-106 w rozmiarze AA oraz 900mAh EG-BA-105 w rozmiarze AAA.

EG-BA-106 i EG-BA-105 to, co prawda zwykłe akumulatory NiMH, jednak wykorzystano w nich najnowszą technologię, która znacznie przedłuża czas naładowania baterii. Nieużywana bateria traci maksymalnie 30% swojej energii w ciągu roku, (przy czym większość takich akumulatorów rozładowuje się po około 2 miesiącach). Zaopatrując się nowego typu akumulatory mamy pewność, że wraz z gwarancją producenta, ogniwo będzie w pełni gotowe do użycia od zaraz, niezależnie od tego, jak długo leżakowało w magazynie.

Producent deklaruje napięcie 1,2 V przy pełnym naładowaniu obu baterii, w których energię uzupełnić można przy pomocy dowolnej, dostępnej na rynku ładowarki (w zależności od prądu ładowania – zajmie to od 2-6 godzin). Akumulatory wytrzymują do 500 cykli ładowania.

Ogromnym plusem korzystania z baterii NiMH jest dużo większe bezpieczeństwo – akumulatory są w pełni szczelne i dużo wytrzymalsze od ogniw alkalicznych i li-ion. Ponadto, produkty firmowane logo Energenie nie posiadają w swoim składzie ołowiu, kadmu i rtęci, a ich jakość potwierdzają przyznane certyfikaty bezpieczeństwa.

Akumulatory Energenie AA kosztują około 28 zł, a AAA – 15 zł.

Najważniejsze cechy:
– Napięcie: 1.2 V DC przy pełnym naładowaniu
– Czas ładowania: 2-6 godzin
– Do 500 cykli ładowania
– Materiał: Ni-MH
– Standardy: AAA i AA

Źródło: Informacje Prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

banner