Liga Światowa Call of Duty – początek nowej ery w e-sporcie

Call-Of-Duty-Black-Ops-3-Stats

Nowa światowa liga e-sportu trzykrotnie zwiększa pulę nagród aż do 3 mln dolarów oraz poszerza możliwości rywalizacji zarówno dla zawodowych, jak i początkujących graczy Mistrzostwa Call of Duty przeniesiono na jesień 2016 r. w celu wsparcia zupełnie nowego systemu podziału na sezony Premiera Call of Duty: Black Ops III będzie równoznaczna z pojawieniem się najbardziej dostosowanej do potrzeb e-sportu rozgrywki w historii marki.

Santa Monica, Kalifornia, 24 października 2015 r. – Wraz ze zbliżającym się terminem wydania Call of Duty®: Black Ops III, sequela najlepiej sprzedającej się serii w historii marki Call of Duty®, e-sport będzie gotowy otworzyć się na nowych odbiorców, dzięki wprowadzeniu kolejnych sposobów na dołączenie do elektronicznej rywalizacji dla fanów na różnych poziomach umiejętności. Activision Publishing, Inc., spółka zależna Activision Blizzard, Inc. (Nasdaq: ATVI), oraz Call of Duty ogłosiły dzisiaj stworzenie ligi światowej Call of Duty®, czyli międzynarodowej ligi e-sportowej od Activision wspierającej najlepszą na świecie konsolową markę e-sportową, Call of Duty. Nowa liga świadczy o bezprecedensowym zaangażowaniu Call of Duty i jej oddanego zespołu zajmującego się e-sportem w bezpośrednie wspieranie rosnącej społeczności fanów tego rodzaju rozrywki. Program ten znacząco pogłębi poziom współpracy z elitarnym gronem zawodowców, jednocześnie zachęcając zwykłych graczy oraz początkujących zawodników CoD do posmakowania przyjemności płynącej z rywalizowania na różnych poziomach umiejętności.
„Call of Duty zawsze stawiało na społeczność, koleżeństwo a także rywalizację, co napędza niesamowite zaangażowanie w grę przez cały rok. E-sport pozwala nam dostarczać tych emocji naszym fanom niezależnie od tego czy biorą udział w rozgrywce czy też kibicują grającym” – powiedział Eric Hirshberg, dyrektor generalny Activision Publishing, Inc. „Trzy lata temu zorganizowaliśmy pierwsze Mistrzostwa CoD, żeby zaprezentować wszystkim umiejętności oraz zaangażowanie graczy Call of Duty z całego świata. Od tego czasu e-sport stał się zjawiskiem globalnym, gdzie każdego roku ponad 120 milionów widzów śledzi cyfrowe potyczki graczy, a Call of Duty niezmiennie stoi na czele najlepszych konsolowych marek e-sportu na świecie”.

Liga Światowa Call of Duty
Liga Światowa Call of Duty będzie się składać z dwóch grup (Divisions) – grupy zawodowej (Pro Division) oraz grupy otwartej (Challenge Division) – każda z nich będzie miała swój udział w wielkim finale sezonu rozgrywek Call of Duty i najważniejszym wydarzeniu w konsolowym e-sporcie – Mistrzostwach Call of Duty. Zawodowe drużyny Call of Duty z Ameryki Północnej, Europy, Australii i Nowej Zelandii będą ze sobą rywalizować przez cały rok w trakcie sezonu zasadniczego grupy zawodowej, żeby wywalczyć sobie udział w Mistrzostwach Call of Duty, oraz powalczą o największe do tej pory nagrody pieniężne w sezonie. Grupa zawodowa Ligi Światowej Call of Duty rozpocznie rozgrywki w styczniu 2016 r. w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Nowej Zelandii.
Grupa otwarta umożliwi amatorom oraz graczom, którzy chcą zostać zawodowcami, wzięcie udziału we wzajemnej rywalizacji, a także doskonalenie własnych umiejętności. Zwycięskie drużyny z grupy otwartej również zdobędą miejsce na Mistrzostwach Call of Duty poprzez rywalizowanie w szeregu oficjalnych spotkań rozgrywanych w sieci lokalnej.
„Pasja studia Treyarch do wirtualnej rywalizacji poprzedziła stworzenie Call of Duty: Black Ops II, dziedzictwa, które zainspirowało nas do wprowadzenia do marki cech dedykowanych e-sportowi, oraz które zobligowało nas do wykroczenia z ofertą Call of Duty: Black Ops III poza wszystko, co stworzyliśmy do tej pory” – powiedział Mark Lamia, szef studia Treyarch. „Chociaż w skład rzeszy naszych fanów na całym świecie wchodzą zarówno zwykli gracze, jak i zawodowcy, wszystkich łączy pragnienie współzawodnictwa – niejednokrotnie na najwyższym poziomie. W Call of Duty: Black Ops III wprowadziliśmy szereg nowych funkcji, takich jak tryb areny, który nie tylko godzi ze sobą wspomnianą różnorodność stylów gry, lecz również pozwala graczom sprawdzić swoje umiejętności w walce z innymi. Treyarch daje społeczności graczy Call of Duty nowe możliwości rywalizacji oraz czerpania z niej przyjemności”.

Mistrzostwa Call of Duty
Po raz pierwszy w historii Mistrzostwa CoD zostaną przeniesione i odbędą się nie wiosną, lecz jesienią 2016 r., dzięki czemu gracze otrzymają dodatkowy czas na udoskonalenie swoich umiejętności gry w Call of Duty: Black Ops III poprzez rywalizowanie w sezonie zasadniczym Ligi Światowej Call of Duty.
Podział Ligi Światowej CoD na grupę zawodową oraz otwartą wiąże się z niespotykaną dotąd wysokością łącznej puli nagród do zdobycia na turniejach. Stawka to 3 miliony dolarów, które stanowią sumę nagród wypłacanych na turniejach, spotkaniach rozgrywanych w sieci lokalnej oraz Mistrzostwach Call of Duty. Jest to największa całkowita pula nagród w historii e-sportu w kategorii Call of Duty i stanowi trzykrotność poprzedniej kwoty.
Firma Activision wyznaczyła zespół odpowiedzialny za wprowadzenie i koordynację ligi światowej Call of Duty, która wystartuje wraz z pojawieniem się w sprzedaży Call of Duty: Black Ops III. Dalsze szczegółowe informacje dotyczące transmisji, personelu oraz partnerów handlowych zostaną podane w późniejszym terminie. Aby dowiedzieć się więcej na temat Ligi Światowej Call of Duty, oświadczeń dotyczących Mistrzostw Call of Duty oraz innych zagadnień związanych z e-sportem w kategorii Call of Duty, wejdź na https://www.callofduty.com/esports. Fani mogą również śledzić @eSportsCOD na Twitterze.
Więcej informacji można znaleźć na http://www.callofduty.com/blackops3, Facebooku http://www.facebook.com/Callofduty lub Twitterze pod hasłem @Treyarch.
Oficjalnym dystrybutorem gry Call of Duty: Black Ops III w Polsce jest CDP.pl. Więcej informacji o grze można znaleźć na stronie https://cdp.pl/call-of-duty/

Źródło: Informacja Prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

banner