Manualna kamera w Iphonie

iphone6

W końcu” to śmieszne słowo, zwłaszcza jeśli chodzi o Apple. Staram się unikać tego, ponieważ jestem świadomy faktu, że efekt końcowy jaki zakłada sobie Apple jest często zupełnie inny niż pomysł, który zrodził się na początku.

Mineło sporo czasu od kiedy iPhone przekroczył granicę by stać się najpopularniejszym aparatem na świecie. Myślę, że Apple wykorzystał dodatkowy czas, umożliwiając programistom – i przez rozszerzenia, użytkownikom – dostęp do większej kontroli nad aparatem, który jest zawsze z nimi.

iOS 8 właśnie to umożliwia, daje nam możliwość kontroli nad ostrości, czasem otwarcia migawki, ręcznego ustawienia balansu bieli i szarości, obsługę kart ISO, kompensacji ekspozycji i wiele więcej. Deweloperzy mogą tworzyć naprawdę potężne, elastyczne aplikacje fotograficzne dla iPhone.

Odkąd fotografia stała się moim hobby, zawsze staram się być na bieżąco z najważniejszymy aplikacjami i testować je. Rozmawiając z ludźmi przez lata na temat tworzenia aplikacji do robienia zdjęć w Iphonie odniosłem wrażenie, że było to czymś w rodzaju czarnej magii.

Dla fanów tej marki nie pocieszający był fakt, że konkurencyjne systemy operacyjne takie jak Android czy Windows Phone dużo wcześniej umożliwiały większą elastyczność i bardziej kompleksowe możliwości fotografowania niż iOS.

Musiało upłynąć wiele lat, żeby i Apple dołączyło do tej grupy.

Zostaje nam teraz tylko poczekać i zobaczyć, w którą stronę będzie się to rozwijać dalej.

banner