Microsoft pokazuje nowy Windows 10

Windows 10

Firma Microsoft na ostatnim spotkaniu w San Francisco zaprezentowała najnwszą wersję ich systemu operacyjnego: Windows 10.

Nazwa, którą wybrali napewno nie pokrywa się z przypuszczeniami, ale chodzą plotki, że może ona się jeszcze zmienić.
Od jutra, firma Microsoft ma rozpocząć tzw. Windows Insider Program , który umożliwi użytkownikom, którzy chcą przyjrzeć się wersji beta systemu, dostęp do Windowsa 10. Ten pierwszy rzut będzie dostępny dla laptopów i komputerów stacjonarnych. Podgląd działania tego systemu na serwerach możliwy będzie nieco później. Microsoft twierdzi, że umożliwia skorzystanie z tego procesu beta, aby uzyskać więcej informacji zwrotnej od większej liczby użytkowników na tym etapie tworzenia produktu, ale również zaznacza, że będzie to nowe doświadczenie dla firmy i, że niektóre ekperymentalne funkcję mogą zostać przedstawione tym testerom, jednak docelowo mogą one nie występować w finalnym produkcie.

W Windowsie 10 firma postawiła na stworzeniu jednego systemu operacyjnego, przystosowanego do różnych urządzeń mających różne wielkości ekranów. Idąc tym tropem, każde urządzenie będzie miało różne interfejsy użytkownika w zależności od typu urządzenia, a tym samym wielkości ekranu na którym wyświetlany jest system. Kod będzie działał we wszystkich kategoriach urządzeń: „Jedna rodzina produktów. Jedna platforma. Jeden sklep. ”

Zgodnie z oczekiwaniami, firma z Redmont wykorzystuje kilka pomysłów z Windowsa 7, uwzględniając w tym przeprojektowane Menu Start, które łączy w sobie podstawowe menu Windows 7 z umożliwiającymi zmiane rozmiaru kafelkami z Windowsa 8. Aplikacje z Windows 8 Metro można teraz także otworzyć w trybie okienkowym na pulpicie, więc teraz nie trzeba domyślnie otwierać aplikacji w trybie pełnoekranowym.

tech-preview_start-menu-500x281

Windows 10 będzie umożliwiał użytkownikom korzystanie z wielu wirtualnych pulpitów. Dzięki nowemu interfejsowi użytkownika, Microsoft ułatwia życie tym użytkownikom, którzy potrzebują złapać i przerzucić dowolną aplikację na inny wirtualny pulpit.

Microsoft skupia się głównie na obsłudze nowego systemu przy użyciu myszki i klawiatury, jednak nie oznacza to, że zapomnieli o użytkownikach używających ekrany dotykowe. Windows 10 nadal będzie miał pulpit jak w Windowsie 8 dla sprzętów z ekranem dotykowym.

Więcej informacji na stronie projektu: LINK

banner