Minikomputery do odtwarzania filmów w technologii 4K

4k

Zanim opowiemy o minikomputerach do odtwarzania filmów w technologii 4K, warto najpierw wyjaśnić, czym jest ta technologia.
4K oznacza liczbę czterech tysięcy. W filmie i telewizji określa się w ten sposób szerokość obrazu liczoną w pikselach. W rzeczywistości pikseli jest nieco mniej, ale blisko tej właśnie liczby. 4K to więc liczba zaokrąglona, zapewne ze względów marketingowych. Brzmi lepiej niż 3986. Ekrany 4K mają zatem prawie cztery razy więcej pikseli niż popularne obecnie ekrany HD.

Pierwsze telewizory 4K weszły na rynek w połowie 2012 roku. Szybko dogoniły je minikomputery, które też potrafią odtwarzać filmy o tak wysokiej jakości. Nie tylko słabsze minikomputery, ale także wiele komputerów nie jest w stanie „udźwignąć” tej nowoczesnej technologii. Także chcąc obejrzeć film w najwyższej jakości, trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni telewizor i właściwe urządzenie do odtwarzania filmów.

Na czym więc oglądać filmy 4K?
Nowinką są tutaj minikomputery, takie jak Minix z64. Miniaturyzacja to oczywiście nic nowego. Jednak centra multimedialne z systemem operacyjnym zamknięte w „pudełku” niewiele większym od smartfonu, pojawiły się na rynku dopiero kilka lat temu. Mieszczą się na każdej półce. Wyglądają bardzo elegancko, wpisując się w modę minimalizmu.

Odtwarzanie filmów 4K z użyciem komputerów produkowanych przez Minix nie stanowi żadnego problemu. Również mini PC Android 4.4 z łatwością radzi sobie z najnowszymi wyzwaniami technologicznymi. Rozwój tego typu urządzeń następuje tak szybko, że doprawdy trudno za nimi nadążyć. Producenci prześcigają się w wysuwaniu propozycji coraz lepszych rozwiązań, a parametry sprzętów rosną w tempie geometrycznym. Coraz więcej osób zmienia swoje stare odtwarzacze DVD na minikomputer.

Nic dziwnego. Te oferują znacznie więcej możliwości. Pozwalają przechowywać ogromną liczbę multimediów, nie tylko filmów, ale także muzykę i zdjęć. Urządzenia pracują na systemie Android. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z tysięcy aplikacji. Pozwalają one w wygodny i intuicyjny sposób porządkować i segregować multimedia. Inne aplikacje robią to automatycznie, a w dodatku pozwalają na łatwy dostęp do wszelkich informacji na temat danej produkcji: reżysera, roku produkcji, kraju pochodzenia itd. Oczywiście wszystkie minikomputery pozwalają też na dostęp do Internetu.

Podsumowując do odtwarzania filmów w technologii 4K nie wystarczy odpowiedni telewizor, ale także sprzęt odtwarzający, tutaj TV Box Android spisze się na medal. Najnowocześniejszym i pod wieloma względami najlepszym rozwiązaniem są minikomputery. Przed zakupem trzeba jednak wczytać się w specyfikację sprzętu. W większości tylko najnowsze urządzenia, zaprojektowane już po 2012 roku, zdolne są do obsługi czterech tysięcy pikseli.

Źródło: Informacja Prasowa

One Response to Minikomputery do odtwarzania filmów w technologii 4K

  1. prawdziwypolak pisze:

    A po co to 4K ? Toż to już DVD jest dobre a Bluray to marketing. Nie ma żadnej różnicy miedzy nim a DVD, a kolega szwagra to nawet testował i wyszło, że DVD lepsze. Tylko tępak i matoł da się nabrać na to 4K. Zresztą były stare dobre VHS to po co to było zmieniać ? Znowu liberalno-lewackie pomysły na poziomie Peło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

banner