Projektory BenQ o jasności 4000 ANSI lumenów z NFC, indywidualną korekcją geometrii narożników obrazu

benq

BenQ MX704 (1024×768) i MW705 (1200×800) to dwa nowe projektory biznesowe o jasności 4000 ANSI lumenów, kontraście 13 000 : 1 i żywotności lampy do 7500 godzin pracy w trybie SmartEco. Instalację ułatwia automatyczna korekcja trapezowych zniekształceń obrazu (w pionie) i ręczna w poziomie oraz ręczna korekcja zniekształceń indywidualnie w każdym narożniku. Projektory mają m.in. 2 gniazda HDMI (1xHDMI z MHL 2.0 i 1x HDMI), D-Sub, Composit Video RCA, S-Video, USB, Audio-in, Audio-out, RS232 i jeden 2W głośnik.

Opcjonalny bezprzewodowy moduł QCast WiFi dongle (sugerowana cena detaliczna ok. 300 zł) z opcją bezprzewodowego parowania NFC (Near Field Communication) znakomicie ułatwia prowadzenie prezentacji i sterowanie projektorem ze smartfona czy tabletu – po zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji BenQ QCast dla Androida i iOS. Projektory są już dostępne w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 2740 zł (MX704) i 2950 zł (MW705), gwarancja 36 miesięcy (12 miesięcy lub 2000h na lampę), ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Wcześniejsze artykuły o projetkorach firmy BenQ i Sony:
BenQ W2000 – projektor kina domowego zgodny z Rec. 709
Sony VPL-VW5000ES: najbardziej zaawansowany na świecie projektor do kina domowego

Wchodzące na polski rynek już w listopadzie br. dwa najnowsze uniwersalne projektory BenQ: model MX704 o rozdzielczości XGA i MW705 – panoramiczny model WXGA, zaprojektowano z myślą o wygodnym użytkowaniu w większych salach konferencyjnych. Projektory mają jasność 4000 ANSI lumenów i szereg funkcji ułatwiających szybką instalację i konfigurację w sali konferencyjnej: automatyczna korekcja geometrii obrazu, precyzyjna korekta zniekształceń oddzielnie w każdym narożniku obrazu. Gniazda MHL umożliwiają łatwe podłączenie smartfonów i tabletów, a opcjonalny bezprzewodowy moduł WiFi – BenQ QCast – umożliwia bezprzewodowe wyświetlanie treści z tabletów, smartfonów i innych urządzeń mobilnych.

Keystone 2D – precyzyjna korekcja geometrii obrazu
Przed rozpoczęciem prezentacji w nowym miejscu, szczególnie gdy projektora nie można ustawić centralnie i prostopadle do ekranu, najwięcej czasu zajmuje korekta geometrii obrazu. W nowych projektorach BenQ udostępniono funkcję Keyston 2D. Dokonuje ona automatycznej korekcji geometrii obrazu w pionie, pozwala na korektę w poziomie oraz precyzyjną korekcję geometrii w każdym z narożników obrazu oddzielnie.

QCast WiFi i NFC
Dodatkowy, opcjonalny moduł BenQ QCast WiFi dongle (sugerowana cena detaliczna 300 zł) w połączeniu z zaimplementowaną technologią zbliżeniowej komunikacji NFC (Near Field Communication) i bezpłatnymi aplikacjami BenQ tapNshow™, QCast™, QPresenter™ dla iOS i Android znakomicie upraszczają bezprzewodowe połączenie i prowadzenie prezentacji bezpośrednio ze smartfona czy tabletu.

MHL i 3D
Obydwa urządzenia mają także zaimplementowana łączność standardu MHL (Mobile High-Definition Link), która pozwala na bezpośrednie podłączenie (kablem) do projektora urządzenia – smartfonu czy tabletu – z systemem Android i wyświetlanie z niego zdjęć, filmów czy innych treści.
Obydwa projektory mogą wyświetlać trójwymiarowe treści w różnych formatach

Oszczędzanie energii i ekologia
W projektorach zastosowano rozwiązanie BenQ SmartEco™ – polegające na analizie wyświetlanego obrazu i bieżącej optymalizacji mocy lampy tak by uzyskać jak najlepszy obraz przy jak najmniejszym poborze prądu. Pozwala to nie tylko oszczędzać energię ale i wydłuża żywotność lampy do 7500 godzin pracy.
Dodatkowe oszczędności energii pozwalają uzyskać tryby pracy Eco Blank Mode (szybkie wygaszanie ekranu by skupić uwagę audytorium na prowadzącym), No Source Detected Mode (projektor automatycznie przechodzi w tryb Eco Blank Mode jeśli przez trzy minuty nie wykrywa sygnału), Standby Mode (zużycie energii poniżej 0,5 W).

Parametry techniczne BenQ MX704 http://www.benq.pl/product/projector/mx704/specifications
Parametry techniczne BenQ MW705 http://www.benq.pl/product/projector/mw705/specifications

Źródło: Informacja Prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

banner