Smartwatch ZePhone – jeszcze zegarek czy już telefon?

Smartwatch ZePhone

Smartwatch ZePhone łączy w sobie funkcjonalność telefonu komórkowego z przenośnym naręcznym zegarkiem. Możliwość pracy w 3G oraz moduł GPS powodują, że może stać się on skutecznym zamiennikiem dla smartfona.
Oczywiście nikt nie wyobraża sobie takiej zamiany na stałe. Obecnie nawet najlepszy smartwatch nie zastąpi w pełni dobrze nam znanego smartfona. Sytuacja zmienia się jednak kiedy jedziemy na rowerze lub po prostu jesteśmy w pośpiechu. W takich sytuacjach sprzęt wearable pracujący w 3G może okazać się bardzo przydatny.

Główną zaletą ZePhone jest możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni czy dna torebki. Powoduje to, że we wspomnianych wcześniej sytuacjach wygodniej i szybciej będzie odebrać telefon lub maila na smartwatchu. Jest to możliwe dzięki dotykowemu, kolorowemu ekranowi 1,65-cala o rozdzielczości 240 x 320 pikseli.

Smartwatch od MyKronoz to także ciekawe rozwiązanie podczas długich spacerów, na które nie musimy już zabierać telefonu. Co istotne, smartwatch wyposażony jest w moduł GPS wraz z usługą lokalizacji aplikacji Mapy. Pozwoli to odnaleźć odpowiednią ulicę w mieście, a także pomoże w sytuacji gdy zgubimy orientację w terenie.

ZePhone działa, w odróżnieniu od większości tego typu sprzętów, na systemie Android 4.2 Jelly Bean, co powoduje, że można w pełni wykorzystać możliwości zegarka. Za sprawą sklepu Google Play istnieje możliwość pobierania swoich ulubionych gier i aplikacji, a połączenie 3G oraz Wi-Fi umożliwiają stały dostęp do Internetu. Bardzo przydatna okazać się może funkcja stworzenia mobilnego hotspota. Oczywiście, posiada on także funkcje zwykłego smartwatcha – krokomierz, licznik kalorii, przypomnienia oraz wyznaczanie celów.
Cena detaliczna produktu wynosi 969 zł.

Dane techniczne:
System: Android 4.2 Jelly Bean
Wyświetlacz: pojemnościowy ekran dotykowy 1,65″, rozdzielczość 320 × 240 px (242 ppi)
2G/3G
Procesor: MTK MT6572, Dual Core, 1 GHz
Pamięć RAM: 512 MB
Pamięć ROM: 2.35 GB
Łączność: Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b / g / n
GPS
Rodzaj baterii: litowo-jonowa 500 mAh
Czas rozmów: 3 godz.
Czas czuwania: 3 dni
Czas ładowania: 1 godz.
Czujnik: akcelerometr 6-osiowy
Temperatura pracy: od -10°C do 60°C
Pamięć wewnętrzna: 2,35 GB
Wymiary: 12,8 x 6,5 x 9,8 cm
Waga: 63 g

Źródło: Informacja Prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

banner