Wzrost sprzedaży telewizorów 4K w Q2 tego roku

Wzrost sprzedaży telewizorów 4K w 2 kwartale tego roku

W drugim kwartale 2015 roku zanotowano globalnie spadek ilości sprzedawanych telewizorów o 8%. Mimo tego, wyniki sprzedaży telewizorów 4K wogóle tej tendencji nie potwiedzają. Wprost przeciwnie, wyniki pokazują 3-cyfrowy wzrost sprzedaży.

Według IHS, ilość sprzedanych odbiorników spadła do 48 milionów, co czyni ten wynik największym spadkiem od czasu Q2 2009, kiedy popyt na całym świecie został wstrzymany obliczu globalnej recesji.

Taki obrót sprawy przypisuje się głównie spowolnieniu wzrostu produkcji telewizorów w technologi LCD, które stanowią 99% sprzedawanych odbiorników. „2014 był rokiem solidnego wzrostu, dla ogólnej liczby sprzedanych telewizorów na całym świecie i był to wzrost o 3%, a w rozwiniętych regionach nawet o 6%„, powiedział Paul Gagnon, dyrektor badań TV dla IHS. „W tym roku jednak, popyt na TV jest obarczony jest negatywnym wpływem obecnego globalnego spowolnienia gospodarczego, w szczególności wzrost cen walut w stosunku do dolara, który spowodował wzrost cen detalicznych na rynkach wschodzących.”

Wyniki analiz przeprowadzonych przez IHS pokazują, że mimo iż kryzys w sprzedaży był odczuwalny w Europie Zachodniej i Japonii, to spadek był najbardziej widoczny w rozwijających się regionach Ameryki Łacińskiej, Azji, Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Chiny, uważane za rynek wschodzący, zanotowały lekki wzrost sprzedaży w pierwszej połowie 2015 roku. Jednak tempo wzrostu spada. „Wiele światowych marek przewiduje utrzymanie się takiej tendenci również przez pozostałą część roku, co jest wynikiem spadku popytu światowego”, dodał Gagnon.

Telewizory 4K

Inaczej wygląda temat telewizorów umożliwiających oglądanie programów w technologii 4K. Wzrost sprzedaży w porównaniu do zeszłego roku wyniósł 197% za 2 kwartał 2015. Ilość sprzedanych telewizorów 4K na całym świecie to 6.2 mln sztuk. Wzrost sprzedaży telewizorów 4K jest bezpośrednim wynikiem spadku cen i większej różnorodności modeli 4K, które są obecnie dostępne.

Pięć najlepszych marek łącznie wygenerowało 60% globalnych przychodów ze sprzedaży TV w Q2. Liderem jest Samsung Electronics, którego udział jest na poziomie prawie 29%. Następne miejsce zajmowane są przez LG Electronics z udziałem ok. 14% i Sony na poziomie 7%. Dwie chińskie marki TV, Hisense mają 6%, a TCL przy 5% zamyka ranking marek TV.

 

Źrodło:http://www.rapidtvnews.com

One Response to Wzrost sprzedaży telewizorów 4K w Q2 tego roku

  1. litek napisał(a):

    Cena telewizorow 4k spadla do 3 tys. wiec i sprzedaz wzrasta 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

banner